شب کوری بعد از لیزیک (آنچه باید بدانید)

ضعیف شدن دید در شب و تاریکی بعد از عمل لیزیک

آیا لیزیک دید در شب را بهتر می کند؟

عمل لیزیک معمولاً دید در شب را بهبود می‌دهد و بینایی را تقویت می‌کند، اگرچه در روزهای اولیه پس از جراحی ممکن است مشکلات موقتی درقدرت دید در تاریکی به وجود آید. اما یک الی دو هفته بعد از عمل لیزیک می‌توانید شاهد افزایش بینایی در شب شوید. از جمله عواملی که باعث بهبود دید در شب پس از عمل لیزیک می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هرچند که این عوامل بهبود دید در شب را بعد از انجام لیزیک تقویت می‌کنند، اما یک هفته پس از این جراحی ممکن است مشکلات موقتی در دید در شب ایجاد شود. این مشکلات اغلب مربوط به عوارض موقتی مانند خشکی چشم و تغییرات قرنیه هستند که با گذشت زمان و انجام صحیح مراقبت های بعد از لیزیک چشم این مشکلات نیز بهبود می‌یابند. برای اینکه بعد از جراحی لیزیک، علاوه بر بهبود بینایی، با کمترین عوارض بعد از عمل مواجه باشید، لازم است که به بهترین جراح چشم مراجعه کنید تا خیالتان از این موارد آسوده باشد.

چرا کلینیک چشم دکتر وحید بیگی در ماهشهر؟!

پیشرفته‌ترین تجهیزات جراحی

بیش از 2500 جراحی چشم موفق

رضایت‌مندی بیماران

جدیدترین متدهای درمان

دکتر وحید بیگی جراح و متخصص چشم

آیا لیزیک دید در شب را ضعیف می کند؟

عمل لیزیک در واقع به طور مستقیم دید در شب را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. همانطور که گفته شد با انجام عمل لیزیک، مشکلات انکساری چشم اصلاح می‌شوند که این موارد به طور مستقیم تاثیر بر دید در شب دارند. در کل، عمل لیزیک به طور مستقیم دید در شب را ضعیف نمی‌کند، بلکه بسیاری از افراد پس از جراحی به بهبودی بینایی در شب دست پیدا می‌کنند. اما همانطور که گفته شد، کاهش دید در شب یکی از عوارض لیزیک چشم است که به طور موقتی بروز می‌کند. دید در شب می‌تواند در شرایط نوری کم و محیط‌های تاریک مشکلاتی ایجاد کند که تا یک ماه بعد از عمل جراحی این مورد نگران کننده نیست و این امر به عنوان ناپایداری دید در شب یا شب کوری موقت شناخته می‌شود.

از جمله دلایلی که ممکن است منجر به ضعیف شدن دید در شب پس از عمل لیزیک شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه داشته باشید که اکثر این مشکلات موقتی هستند و با گذر زمان بهبود می‌یابند. اما اگر مشکلات در دید در شب برای مدت طولانی ادامه داشت، حتماً باید با پزشک خود مشورت کنید تا موضوع به‌ صورت دقیقتر ارزیابی شود و درمان صورت بگیرد.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

مشخصات(ضروری)
دریافت نوبت جهت انجام خدمات:
محل درمان:

شب کوری بعد از لیزیک چقدر طول می کشد؟

همان طور که گفتیم شب کوری (ناپایداری دید در شب یا همان شب کوری موقت) یکی از عوارض موقتی پس از عمل لیزیک است. این مشکل معمولاً به عنوان یک اثر جانبی در دوران بهبودی و نقاهت پس از جراحی لیزیک ظاهر می‌شود. اغلب افراد تا چند روز یا حداکثر چند هفته پس از عمل لیزیک ممکن است با این مشکل مواجه شوند. تعداد دقیق روزها یا هفته‌هایی که این مشکل ادامه دارد، متغیر است و به عوامل مختلفی مانند نوع عمل چشم، وضعیت چشم پیش از عمل و مواردی از این دست بستگی دارد. در اکثر موارد، این مشکل به تدریج در طول زمان بهبود می‌یابد و در موارد بسیار نادر باقی می‌ماند.

جمع بندی

عمل لیزیک چشم در اکثر مواقع کاربردی است و منجر به بهبود بینایی شما می‌شود، اما بهتر است قبل از هر گونه عمل جراحی با پزشک خود مشورت کنید. توجه داشته باشید، اگر به متخصص چشم متبحر و باتجربه مراجعه کنید، در صورتی که لیزیک برای شما مناسب نباشد حتماً این مورد را به شما خواهد گفت. بنابراین برای انجام چنین جراحی مهمی به بهترین جراح چشم در شهر خودتان مراجعه کنید.

مشاوره درباره شب کوری بعد از لیزیک چشم

اگر ساکن استان خوزستان از جمله شهرهای اهواز و ماهشهر و یا اطراف آن هستید و برای مشاوره درباره عوارض بعد از لیزیک چشم از جمله شب کوری قصد مراجعه به یک چشم پزشک خوب را دارید، می‌توانید به کلینیک دکتر وحید بیگی در ماهشهر مراجعه کنید.

آدرس: ماهشهر، میدان امام،خیابان باهنر ،جنب عینک زایس

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا