صفر تا صد عمل فمتولیزیک چشم

نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم، از بیماری‌های انکساری چشمی هستند که افراد اغلب در سنین بالا به آن دچار می‌شوند. عمل جراحی فمتولیزیک چشم به‌ عنوان یک روش نوین برای کمک به حذف بیماری‌های انکساری چشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک نوآورانه با ارائه ایمنی و دقت بسیار بیشتر نسبت به روش‌های دیگر جراحی لیزری چشم، انقلابی را در این نوع جراحی ایجاد کرده است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با تمامی نکاتی که باید درباره عمل فمتولیزیک در اهواز و ماهشهر بدانید آشنا کرده و به بررسی نکاتی برای انتخاب بهترین دکتر برای عمل فمتولیزیک در خوزستان بپردازیم.

عمل فمتولیزیک چشم در ماهشهر

عمل فمتولیزیک چیست؟

عمل فمتولیزیک چشم را می‌توان به عنوان روشی برای جراحی لیزری چشم با لیزر فمتوسکند شناخت. روشی که در آن از لیزر فمتوسکند برای کمک به مراحل مختلف جراحی چشم استفاده می‌شود. این لیزر وظیفه ایجاد برش‌های بسیار دقیق و ایجاد یک فلپ بسیار نازک در سطح قرنیه (سطح جلویی چشم) استفاده می‌شود.

چه زمانی نیاز به فمتولیزیک چشم است؟

عمل فمتولیزیک در اهواز معمولاً برای بیمارانی که عیوب انکساری همچون نزدیک‌بینی و یا دوربینی دارند و باعث اختلال یا ناراحتی قابل‌ توجه در بینایی‌شان شده است، توصیه می‌شود. عیوب انکساری به شرایطی اطلاق می‌شوند که عدسی چشم قادر به متمرکزکردن پرتوهای نوری دریافتی بر روی قرنیه نیست. این امر منجر به تاری دید و مشکل در بینایی افراد خواهد شد. در صورتی‌ که عیوب انکساری بر کیفیت فعالیت‌های روزانه فرد تأثیر منفی گذاشته باشند، عمل فمتولیزیک چشم می‌تواند به عنوان یک روش درمانی بسیار موثر توصیه شود.

انتخاب بهترین دکتر عمل فمتولیزیک در خوزستان

انتخاب یک چشم‌ پزشک ماهر و باتجربه برای افزایش دقت و ایمنی عمل فمتولیزیک در اهواز ضروری خواهد بود. بیماران به هنگام انتخاب متخصص چشم در ماهشهر باید به عواملی همچون صلاحیت جراح، تجربه، شهرت و نظرات بیماران قبلی درباره کیفیت و دقت عمل‌های جراحی مفید خواهند بود. همچنین قبل از اینکه به فکر جراحی فمتولیزیک بیفتید، بهتر است تا یک جلسه مشاوره با جراح چشم‌ پزشک داشته باشید تا در مورد انتظارات، خطرات احتمالی و مزایایی که از این عمل جراحی به دست خواهید آورد، آشنا شوید.

چرا کلینیک چشم دکتر وحید بیگی در ماهشهر؟!

پیشرفته‌ترین تجهیزات جراحی

بیش از 2500 جراحی چشم موفق

رضایت‌مندی بیماران

جدیدترین متدهای درمان

دکتر وحید بیگی جراح و متخصص چشم

فمتولیزیک برای چه کسانی مناسب است؟

عمل فمتولیزیک چشم به‌ طورکلی برای بیمارانی که عیوب انکساری دارند و بالای 18 سال سن داشته و بینایی ثابتی دارند (شماره چشمشان طی یک سال ثابت مانده باشد) مناسب است. با این‌ حال، انجام معاینه جامع چشم و مشاوره با چشم‌ پزشک برای تعیین اینکه آیا عمل فمتولیزیک در اهواز مناسب‌ترین گزینه درمانی است یا خیر، مهم خواهد بود.

چه افرادی نمی توانند فمتولیزیک کنند؟

شرایط و عوامل خاصی وجود دارند که ممکن است عمل فمتولیزیک چشم را برای برخی افراد نامناسب کند.

 • مبتلایان به گلوکوم پیشرفته. عمل فمتولیزیک چشم برای بیماران مبتلا به گلوکوم (آب سیاه) پیشرفته ممکن است هیچ‌گونه سودی نداشته باشد.
 • افراد با عیوب انکساری ناپایدار. بیمارانی که عیوب انکساری ناپایدار دارند، مانند افرادی که تغییرات مکرر در شماره عینک خود را تجربه می‌کنند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای عمل فمتولیزیک چشم در ماهشهر نباشند.
 • افراد دارای خشکی شدید چشمی. بیماران مبتلا به سندرم خشکی شدید چشم ممکن است کاندیدای مناسبی برای فمتولیزیک نباشند.
 • افراد دارای قرنیه نازک. بیماران با قرنیه نازک ممکن است برای عمل لیزیک و فمتولیزیک در اهواز مناسب نباشند. بدین دلیل که لیزر ممکن است قرنیه را بیش‌ از پیش ضعیف کند. بنابراین افراد باید پیش از عمل لیزیک چشم با قرنیه نازک با پزشک خود مشورت کنید.
عمل فمتولیزیک چشم با دستگاه فمتولیزیک

لیزر فمتوسکند چیست؟

لیزر فمتوسکند نوعی لیزر پیشرفته است که پالس‌های نوری کوتاهی را در حد یک فمتوسکند یا همان یک کوادریلیوم ثانیه ساطع می‌کند. با کمک این فناوری لیزر امکان تحویل مقادیر دقیق و کنترل شده از انرژی به بافت‌های مورد نظر فراهم شده است؛ به‌ گونه‌ای که این دستگاه را به ابزاری ایده‌آل برای عمل فمتولیزیک در اهواز تبدیل می‌کند.

فمتولیزیک چگونه انجام می‌شود؟ (مراحل فمتولیزیک)

عمل فمتولیزیک در اهواز معمولاً در چندین مرحله متوالی انجام می‌شود.

مراقبت های بعد از فمتولیزیک

پس از عمل فمتولیزیک در اهواز، همانند سایر جراحی‌های چشم از جمله عمل لیزیک چشم در اهواز پیروی از دستورالعمل‌های مراقبتی پس از عمل که توسط جراح شما ارائه شده است بسیار مهم است. برخی از نکات مراقبتی عمومی عبارت‌اند از:

 • از قطره‌های چشمی تجویز شده استفاده کنید: جراح قطره‌های چشمی آنتی‌بیوتیک و ضدالتهابی را برای جلوگیری از عفونت و کاهش التهاب تجویز می‌کند. استفاده از این قطره‌ها طبق دستورالعمل ضروری است.
 • از مالش یا دست‌زدن به چشم‌ها خودداری کنید: مالش یا لمس چشم‌ها می‌تواند خطر عفونت را افزایش داده و روند بهبودی را به تأخیر بیندازد.
 • محافظت از چشمان در برابر نور خورشید: زمانی که در خارج از منزل هستید، از عینک‌آفتابی استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر اشعه‌های مضر UV و نور شدید خورشید محافظت شود.
 • از فعالیت‌های شدید خودداری کنید: به‌ طور کلی توصیه می‌شود تا چند هفته پس از عمل فمتولیزیک در اهواز از فعالیت‌هایی که ممکن است چشمان شما را تحت‌ فشار قرار دهند، اجتناب کنید.

درباره راهنمای کامل مراقبت های بعد از فمتولیزیک مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

مزایای فمتولیزیک چشم

 • افزایش دقت: استفاده از لیزر فمتوسکند امکان ایجاد برش‌های دقیق در قرنیه جهت رفع عیوب انکساری را فراهم می‌کند و در نتیجه نتایج جراحی را بهبود می‌بخشد.
 • کاهش خطر عوارض: عمل فمتولیزیک خطر عوارضی مانند ادم (تورم) و ساییدگی قرنیه و ازبین‌رفتن سلول‌های اندوتلیال را کاهش می‌دهد.
 • بهبودی سریع‌تر: بیمارانی که تحت عمل فمتولیزیک در اهواز قرار می‌گیرند، در مقایسه با افرادی که تحت عمل جراحی سنتی عیوب انکساری قرار می‌گیرند، اغلب بهبودی سریع‌تری را تجربه می‌کنند.

هزینه عمل فمتولیزیک در اهواز

هزینه عمل فمتولیزیک در اهواز بسته به عوامل مختلفی از جمله تجربه و شهرت جراح، محل کلینیک و نیازهای خاص هر بیمار می‌تواند متفاوت باشد. توصیه می‌شود برای به‌ دست‌ آوردن برآورد دقیق هزینه بر اساس نیازهای فردی خود با یک چشم‌ پزشک معتبر مشورت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

مشخصات(ضروری)
دریافت نوبت جهت انجام خدمات:
محل درمان:

عوارض و خطرات فمتولیزیک

در حالی‌ که عمل فمتولیزیک در اهواز به‌ طورکلی بی‌خطر است و با حداقل عوارض همراه است، مانند هر روش جراحی، خطرات بالقوه‌ای نیز در آن وجود دارد. البته دقت داشته باشید که اگر جراحی فمتولیزیک در بهترین کلینیک چشم پزشکی ماهشهر انجام شود، احتمال بروز عوارض بعد از جراحی کاهش یافته و موقتی خواهد بود. برخی از عوارض احتمالی عبارت‌اند از:

 • ادم (تورم) قرنیه: در برخی موارد، ادم (تورم) قرنیه ممکن است به دنبال عمل فمتولیزیک رخ دهد. این وضعیت می‌تواند باعث تاری دید و ناراحتی موقتی شده که طبیعی بوده و رفع خواهد شد.
 • افزایش فشار داخل چشم: عمل فمتولیزیک گاهی اوقات می‌تواند باعث افزایش موقت فشار داخل چشم شود. این وضعیت معمولاً با دارو کنترل و با گذشت زمان برطرف می‌شود.
 • عفونت: اگرچه مورد بسیار نادری است، اما خطر عفونت به دنبال عمل فمتولیزیک وجود دارد. هر گونه علائم عفونت را فوراً به جراح خود گزارش دهید.

سوالات متداول فمتولیزیک چشم

جمع بندی

عمل فمتولیزیک در اهواز که به عنوان جراحی لیزری با لیزر فمتوسکند نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک مدرن و پیشرفته برای درمان عیوب انکساری است. در این مقاله مروری جامع از عمل فمتولیزیک شامل تعریف، روش‌ها، مقایسه با سایر روش‌های لیزیک چشم، مراقبت‌های بعد از عمل، هزینه و عوارض احتمالی را ارائه کردیم. مهم است که با یک چشم‌ پزشک مجرب مشورت کنید تا مشخص شود که آیا عمل فمتولیزیک مناسب‌ترین گزینه درمانی برای شرایط خاص چشم شما است یا خیر.

در صورتی‌ که برای جراحی فمتولیزیک در ماهشهر یا اهواز به دنبال یک دکتر و جراح چشم ماهر هستید، دکتر وحید بیگی را به شما معرفی می‌کنیم. دکتر وحید بیگی به عنوان یکی از باتجربه‌ترین جراحان چشم‌ پزشکی در کشور شناخته می‌شود که تجربه بسیار زیادی را در اعمال جراحی چشم دارند.

مشاوره حضوری با بهترین جراح فمتولیزیک چشم در ماهشهر

اگر ساکن استان خوزستان از جمله شهرهای اهواز و ماهشهر و یا اطراف آن هستید و قصد مراجعه و دریافت مشاوره با دکتر چشم را دارید، می‌توانید به مطب دکتر وحید بیگی بهترین دکتر و جراح چشم در ماهشهر مراجعه کنید.

آدرس بهترین چشم پزشک ماهشهر

ماهشهر، میدان امام،خیابان باهنر، جنب عینک زایس

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا